A KKE-régió bankjai bizonyos digitális területeken, például a kkv-k digitális onboarding folyamatát vagy az online hiteleket tekintve, lemaradást mutatnak, ugyanakkor számos nemzetközi fejlődési trend azonosítható nálunk, mint a mobilbankolás iránt folyamatosan növekvő igény, vagy éppen az ESG-trend - véli Kiss Ede, a Visa Magyarországért felelős területi vezetője, aki jövő heti Banking Technology konferenciánkon további részleteket oszt meg előadásában erről a témáról. A szakemberrel többek között a Visa tavaszi gigafelvásárlásáról és a Visa Awards nevű, Magyarországon idén először kiosztott díjról is beszélgettünk.
Jubileumi tizedik alkalommal rendezi meg a Portfolio Financial IT konferenciáját, amelyen banki felsővezetők, IT-szakértők, tanácsadók és a szabályozók gyűlnek össze, hogy a bankok digitális transzformációjáról, a legforróbb technológiai, fintech és digitális transzformációs trendekről vitázzanak. A konferenciáról a nap folyamán ebben a cikkünkben számolunk be.
Financial IT konferenciánk 2/A szekciójában a banki digitalizációt hajtó technológiákról volt szó, fókuszban a hiperperszonalizációval, a mesterséges intelligencia banki szerepével, a data first trenddel és az ESG treddel.
A banki digitalizáció rendkívüli módon felgyorsult: ma már a hangsúly nem csupán az ötleten vagy a technológián van, hanem a képességen, hogy valaki ki tud-e gurítani 1-2 hónap alatt egy új fejlesztést, vagy évekre leköti a fejlesztői kapacitását, a piac pedig elmegy mellette – véli Nyíri József, a Finshape társ-vezérigazgatója. Keddi Financial IT konferenciánk előadójával a digitális banki piac növekedéséről, a sikertényezőkről, a szédítő sebességgel fejlődő technológiákról, a személyre szabott bankolásról, és az újonnan létrejött Finshape márkáról beszélgettünk.
A bankszektor digitális transzformációjával kiemelten foglalkozó Financial IT konferenciát jubileumi, 10. alkalommal rendezi meg a Portfolio idén tavasszal, május 31-én, ahol a banki felsővezetők, IT-döntéshozók, a top tanácsadók, fintech guruk és startupperek, illetve a legfontosabb banki IT-beszállítók vitatják meg a legforróbb banki digitalizációs trendeket. Találkozzunk május 31-én a Marriott Hotelben!
Elkezdődött Financial & Corporate IT 2021 konferenciánk, a rendezvényről ebben a cikkünkben számolunk be a nap folyamán.
Kikkel versenyeznek a bankok? Mit gondolnak az MNB nemrégiben bemutatott digitális ajánlásáról? Hol tart most a banki digitalizáció Magyarországon nemzetközi összehasonlításban? A koronavírus-járvány mennyire pörgette tovább a digitalizácit? A hazai bankok digitális felsővezetői körében volt erről szó Financial and Corporate IT konferenciánk első panelbeszélgetésén.
Ennyire kontrasztos és vegyes, színes, sokféle megközelítést és minden momentumot egyidejűleg tartalmazó gazdaságot még nem tapasztaltunk korábban. Régen gyakran mondtuk, hogy ami nem hajlik, az törik. Ezt ma már ki kell egészíteni azzal, hogy ha túlélted, akkor figyelj oda arra, hogy ami nem hajlik, az törik - mondja Kovach Anton, a ShiwaForce vezérigazgatója, június 3-ai Financial and Corporate IT konferenciánk előadója. A hazai bankszektor digitális transzformációjáról, a banki IT-rendszerek üzleti jelentőségéről, az agilis módszertan helyes használatáról, és arról is beszélgettünk, a bigtechek és a fintech sztárok is képesek hibázni.
A magyar bankszektor első számú digitális és üzleti vezetői, az IT-beszállítói piac kulcsszereplői, a legfontosabb szabályozók, a top tanácsadók és a speciláis szakmai területek szakértői immáron kilencedik alkalommal gyűlnek össze Financial and Corporate IT 2021 konferenciánkon, hogy a bankok digitális transzformációjáról és a legfontosabb fintech trendekről vitázzanak. A rendezvényen sztárelőadót is köszönthetünk: a Magyarországra nemrégiben megérkezett új fintech szereplő, a ZEN illetve a G2A világhírű gamer e-kereskedő alapítóját, Dawid Rozeket egy színpadi interjúban faggatjuk arról, miért éppen a bankok pályájára lépett át új startupjával az e-kereskedelemből. Június 3-ai hibrid konferenciánkra érdemes eljönni, a regisztrációt megnyitottuk.
Mostantól teljesen online módon, videóchates azonosítással is igényelhetnek személyi kölcsönt az érdeklődők a Budapest Banknál - olvasható a bank közleményében. A folyamat hat fő lépésből áll, a befogadást követő második munkanapon pedig a folyósításra is sor kerül.
Pawel Bialka, a Gartner executive partnere előadásában a bankok digitális fejlődésének elképesztő felgyorsulásáról beszélt, a folyamat végére gyakorlatilag újra „fel kell találniuk” magukat – vélekedett a szakember Banking Technology online konferenciánkon.
A COVID-járvány berobbanásakor az MKB modern alaprendszerével könnyebb volt az átállás a digitális, home office működésre, és az új fejlesztések is gyorsabban haladtak, ugyanakkor a banki szervezet már folyamatban lévő agilis transzformációja is nagy szerepet játszott abban, hogy az egyik napról a másikra tömegesen megjelenő ügyféligényekre gyors válaszokat adjon a bank. A bank üzleti és IT-területei közötti együttműködésről, a bank digitális fejlesztéseiről, a PSD2-ben rejlő lehetőségekről beszélgettünk Pereczes Jánossal és Koczka Dániellel, akik azt is elárulták, az MKB új alaprendszere akár a bankholdingos házasságból összeálló szuperbankot is kiszolgálhatná.
A banki digitalizációs globális rangsorban a középmezőnyben helyezkedik el Magyarország Németországgal, Nagy-Britanniával együtt - fejtette ki Grzegorz Cimochowski, a Deloitte Digital Poland partnere Financial and Corporate IT 2020 online konferenciánk nyitóelőadásán. Ugyanakkor a magyar ügyfelek körében másfél évet ugrottunk a digitális komfortérzet tekintetében - mondta Drácz Dániel, a Deloitte Digital Magyarország managere. Konferenciánkról élőben tudósítunk ebben a cikkünkben.
A COVID-19 előtt a bankszektor egy sikeres átalakulás kellős közepén járt. A bankok jó válaszokat adtak a változó ügyfélelvárásokra, a nem hagyományos banki szereplők (fintechek, neobankok) által támasztott kihívásokra, az új évezred technológiai változásaira. Jól látható ütemterv mentén haladt a szektor a banki termékek és szolgáltatásnyújtás digitális átállításában. Tiszta volt a banki vízió és misszió, valamint annak megvalósítása is - véli Szegedi Zoltán, az IFUA Horváth & Partners partnere. CIKK MENTÉSE
Egyértelműen a banki digitalizáció katalizátora lehet a koronavírus járvány - vélekedett az MNB a fintech és banki digitalizációs jelentését bemutató sajtótájékoztatón. Mint a jelentésből kiderült, 110 fintech cég működik Magyarországon, amelyek mintegy 5000 főt foglalkoztattak 2018-ban, és 120 milliárd forintos árbevétellel rendelkeztek. A banki digitalizáció szintje itthon közepesnek mondható, a belső folyamatok digitalizációjában jól állnak a bankok, de az ügyfelek által közvetlenül is érzékelhető digitális fejlesztéskben még bőven van tere a fejlődésnek.
Intenzív szakaszában van a háború.
Erős állítást tett az elemző.
Szankcionált személy lehetett a célpont.
Bevetették a "Sárkány leheletét"
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?